بازدید: 346 بازدید
اکشن

ابزار اکشن فتوشاپ چیست؟

اکشن یک سری وظایف است که شما در یک فایل منفرد یا دسته ای از فایل ها پخش می کنید — دستورات منو ، گزینه های صفحه ، اقدامات ابزار و غیره. … در فتوشاپ ، اقدامات پایه ای برای قطرات هستند ، که برنامه های کوچکی هستند که به طور خودکار تمام پرونده هایی را که روی آیکون آنها کشیده می شوند پردازش می کنند.

اکشن های فتوشاپ ابزاری برای صرفه جویی در وقت هستند که به شما امکان می دهد فقط با چند کلیک جلوه های جذاب را به پرونده های خود اضافه کنید. … اقدامات فتوشاپ تمام مراحل لازم برای ترکیبی ، ذخیره و خودکار را انجام می دهد تا فقط با چند کلیک جلوه را اضافه کنید. آنها به صورت در دسترس برای بارگیری هستند.

 

آیا تا به حال خواسته اید که کاری انجام دهید که تمام کارها را برای شما در فتوشاپ انجام دهد؟ سپس علاقه مند خواهید شد که درباره اقدامات فتوشاپ اطلاعاتی کسب کنید. این افزودنی ها یک سری اقدامات را برای ایجاد همه چیز از جلوه های عکس گرفته تا متن سه بعدی انجام می دهند. در این آموزش مبتدیان ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه از فتوشاپ خود استفاده کنید و اقدامات خود را ایجاد کنید.

مرحله 1 - نصب اقدامات خود

قبل از اینکه یاد بگیرید چگونه کارهای خود فتوشاپ را ایجاد کنید ، مهم است که ابتدا آن را امتحان کنید و ببینید چه کاری می توانند انجام دهند. به بخش اقدامات Photoshop بروید و برخی از اقدامات را بارگیری کنید تا امتحان کنید.

(دانلود رایگان ابزاراکشن از سنترگراف)

پرونده های ATN در مقابل ZXP

گاهی اوقات هنگام بارگیری هرگونه اقدام فتوشاپ ، یک فایل ATN ، فایل ZXP یا هر دو دریافت می کنید. تفاوت این دو در این است که فایل ATN اعمال را مستقیماً در فتوشاپ بارگیری می کند در حالی که فایل ZXP آن را از طریق Adobe Extension Manager نصب می کند. ما توصیه می کنیم از پرونده ATN استفاده کنید because it’s the easiest

مرحله 2 :

 استفاده از پرونده های ATN بعد از بارگیری عملی ، فایل .atn را پیدا کنید و روی آن دوبار کلیک کنید. در فتوشاپ ، مورد خود را باز کنید

 پانل اقدامات (پنجره> اقدامات). اگر acti را نمی بینید

وجود دارد ، می توانید با کلیک بر روی آن را به صورت دستی بارگیری کنید

منوی پانل و انتخاب اقدامات بارگیری

مرحله 3 - استفاده از پرونده های ZXP

فایل ZXP همیشه شامل نمی شود اما در صورت وجود ، می توانید انتخاب کنید که عملکرد را با استفاده از Adobe Extension Manager نصب کنید. اگر قصد نصب بسیاری از افزودنی ها را دارید ، استفاده از Adobe Extension Manager ایده خوبی است زیرا می توانید همه آنها را در یک مکان مدیریت کنید.

 

مشکل شماره یک که با Adobe Extension Manager مواجه می شوند این است که نمی توانند اقدامات خود را پیدا کنند. این به این دلیل است که شما باید ابتدا آنها را در منوی پنل Actions بارگیری کنید. در منو ، عملی را که می خواهید بارگیری کنید انتخاب کنید.

مرحله 4 - احتیاط ایمنی

همه اقدامات فتوشاپ برای استفاده ایمن نیستند! قبل از استفاده از اقدامی که با آن آشنایی ندارید ، سند خود را ذخیره کنید. بسیاری از اقدامات تاریخ شما را با بسیاری از عملیات پر می کند که نمی توانید به سند اصلی خود برگردید. حتی برخی اقدامات وجود دارد که به طور هدفمند لایه های شما را ادغام می کند و راهی برای مهندسی معکوس اعمال آنها برای شما دشوار است.

مرحله 5 - بازی کردن یک اکشن

استفاده از اقدامات آسان است. به سادگی یک اقدام را از پانل Actions خود انتخاب کنید و سپس روی دکمه پخش در پایین کلیک کنید. شما بازی اکشن را مشاهده خواهید کرد – بگذارید اجرا شود و کار شما تمام می شود! عملی که در زیر استفاده کردیم قادر بود فقط با یک کلیک کپی دقیق نمای Instagram را ایجاد کند. بسته به عملی که استفاده می کنید ، گاهی اوقات دستورالعمل های خاص خود را دارند.

برخی از اقدامات مانند این اقدامات رتوش پوست ، شما را مجبور می کند بعد از انجام عمل ، روی پوست رنگ بکشی. با این اقدامات ، معمولاً پنجره هایی باز می شوند که دستورالعمل های بیشتری به شما می دهند.

مرحله 6 - استفاده از حالت دکمه

می توانید پنل Actions خود را به حالت “Button Mode” تغییر دهید که باعث می شود عملکردهای شما دکمه های قابل کلیک باشد. با کلیک روی منوی پانل عملکردها و انتخاب “حالت دکمه” می توانید به این حالت بروید.

 

مطالعه بیشتر