بازدید: 314 بازدید
نرم افزار فتوشاپ چیست؟

نرم افزار فتوشاپ چیست؟

نرم افزار فتوشاپ چیست؟
نرم افزار فتوشاپ چیست؟

Adobe Photoshop چیست؟

فتوشاپ شامل تمام اطلاعات مربوط به نرم افزار ویرایش تصویر راه اندازی شده توسط Adobe است که شامل مقدمه ای در مورد فتوشاپ، حرفه ای در فتوشاپ، نصب فتوشاپ، پلاگین های مورد استفاده در فتوشاپ، کلیدهای میانبر در فتوشاپ، موارد استفاده از فتوشاپ و بسیاری از موضوعاتی از این دست است که در نظر گرفته شده است.

خواننده با تمام دانش و مهارت در مورد نرم افزار ویرایش تصویر با جدیدترین پست ها و آموزش هایی که یادگیری و تمرین آنها آسان است و به استفاده از حرفه طراحان و هنرمندان نوپا کمک می کند.

نرم افزار فتوشاپ چیست؟

این سوال همیشه به ذهن یک طراح گرافیک مبتدی خطور می کند. پس از این مقاله، نگران این سوال نخواهید بود. پس از پایان این مقاله، دانش زیادی در مورد نرم افزار فتوشاپ به دست خواهید آورد. پس بیایید در مورد این سوال بحث کنیم

_____________________________________

نرم افزار فتوشاپ چیست؟ همانطور که از نامش مشخص است،فتوشاپ، نرم افزار ویرایشی است که روی ویرایش عکس ها کار می کند که عکس است و تصاویر باید به صورت شطرنجی باشند. وقتی در مورد نرم افزار فتوشاپ جستجو می کنید، آن را با نام نرم افزار Adobe Photoshop پیدا خواهید کرد.

در واقع این نرم افزار ابتدا در سال 1988 توسط دو نفر به نام های توماس و جان نول توسعه یافت و بعداً توسط سیستم های Adobe تصاحب شد. در حال حاضر، توسط سیستم های Adobe نگهداری می شود و بخشی از برنامه دسکتاپ Adobe Creative Cloud Adobe Systems است.

همچنین نام هایی را دیده اید که نرم افزار Photoshop CS، Photoshop CS6، Photoshop CC و … می باشد. اینها چیزی نیست جز نسخه های به روز شده نرم افزار فتوشاپ با برخی ویژگی های جدید.

در حال حاضر، ادوبی فتوشاپ یکی از بهترین نرم افزارهای ویرایش تصویر شطرنجی به حساب می آید و نرم افزار بسیار کاربر پسندی است. این نرم افزار با ویندوز 10 و نسخه های بعدی آن و همچنین MacOS و نسخه های بعدی آن سازگار است. شما می توانید آن را در بسیاری از زبان های مختلف مانند انگلیسی، چینی، ژاپنی، هلندی، لهستانی و غیره پیدا کنید.

Adobe-Photoshop
Adobe-Photoshop

ویژگی های نرم افزار فتوشاپ چیست؟ 

ویژگی ها مهم ترین شرایط هر نرم افزاری هستند. در این مقاله همچنین به شکلی بسیار جالب نگاهی به ویژگی های نرم افزار Adobe Photoshop خواهیم داشت. بنابراین اجازه دهید به سمت ویژگی های نرم افزار فتوشاپ برویم.

  • ما در این نرم افزار رابط کاربری بسیار دلپذیری داریم. در رابط آن، ما یک پانل ابزار در گوشه سمت چپ منطقه کار داریم که به برداشتن سریع هر ابزاری در جهت مخالف که گوشه سمت راست منطقه کار است کمک می کند.

برای بررسی سریع کارمان در بالای ناحیه کاری، بخش Color و بخش لایه را داریم، نوار منو برای برخی تنظیمات داریم و در زیر نوار Menu نوار Property وجود دارد که ویژگی نوار ابزار فعال را در پایین نشان می دهد.

ما پنل Timeline داریم که این نرم افزار را به مرحله بعدی ویرایش می برد، این پنل Timeline به این نرم افزار اجازه می دهد تا تصاویر شطرنجی را متحرک کند. این ویژگی های رابط کاربری این نرم افزار را بسیار چشم نواز و همچنین کاربر پسند کرده است.

  • در بخش پنل ابزار، ابزارهای هیجان انگیز زیادی داریم که ابزار Move هستند که امکان جابجایی آسان تصاویر را فراهم می کند ابزار انتخاب، که طیف وسیعی از آزادی را برای انتخاب هر بخش خاص از تصویر برای دستکاری آن بخش با توجه به هدف ما فراهم می کند.

ابزار Pen Tool است که نقش اصلی را در انتخاب کار ایفا می کند مانند این ابزار ما ابزارهای زیادی در این نرم افزار داریم که آن را از سایر نرم افزارهای ویرایش متمایز می کند.

  • نکته منحصر به فرد این نرم افزار پنل Timeline است. این نرم افزار به شما این امکان را می دهد که تصاویر شطرنجی خود را ویرایش کنید و ویژگی های آنها را با کمک پانل Timeline متحرک کنید.

شما می توانید موقعیت تصویر، شکل تصویر، پرهای تصاویر، چرخش تصویر و بسیاری از ویژگی های دیگر تصویر را با توجه به نیاز خود متحرک کنید و کار خود را موثرتر کنید.

این نرم افزار دارای بسیاری از ویژگی های دیگر است. با شروع کار با این نرم افزار با تمامی ویژگی ها آشنا خواهید شد.

چرا از فتوشاپ استفاده می کنیم؟

پس از آگاهی از ویژگی های نرم افزار فتوشاپ، هیچ وسیله ای برای این نوع سوال در زمینه این نرم افزار وجود ندارد زیرا ویژگی های منحصر به فرد آن آن را از سایر نرم افزارهای ویرایش متمایز می کند و شما آماده استفاده از این نرم افزار به عنوان نرم افزار ویرایشی خود می شوید. .

یک دلیل دیگر هم دارد که می توان از آن به عنوان نرم افزار ویرایش آن استفاده کرد، دلیلش هم این است که ابزارها و اصطلاحات بسیار ساده و آسانی دارد تا در کمترین زمان با کمال عالی آن را بیاموزید. پس از این، متخصص شدن در این نرم افزار برای هیچکس کار بزرگی نخواهد بود.

مطالب مرتبط :

نرم افزارایلوستریتور چیست؟

مطالعه بیشتر