بازدید: 506 بازدید
آیکون براش

ابزار براش فتوشاپ چیست؟

قلم مو Adobe Photoshop از پیش تعیین شده ای است که هنگام استفاده از ابزار قلم مو ، حرکت و شکل خطوط را کنترل می کند. ابزار برس ابزار “نقاشی” فتوشاپ است و برای تکرار احساس جوهر روی بوم طراحی شده است.

از قلم موها می توان برای موارد مختلفی از جمله افزودن یک طرح سفارشی ، دستی به تصویر ، ایجاد هنر دیجیتال یا نقاشی ، ایجاد پالت یا سایر عناصر هنری ، طرح های سفارشی برای مارک یا گرافیک یا تقریباً هر برنامه قابل تصور دیگر استفاده کرد.

یک قلم مو به شما امکان می دهد یک عنصر را به راحتی ایجاد کنید ، شامل اشکال یا انواع خاصی از خطوط است. Adobe با تعداد کمی برس از پیش تعیین شده – سبک های عمومی (دور) ، محیط خشک ، محیط مرطوب و جلوه های ویژه – ارائه می شود ، اما همچنین می توانید انواع مختلفی از برس را برای بارگیری در دسترس قرار دهید.

با استفاده از ابزار قلم مو

استفاده از ابزار قلم مو برای نقاشی در سند آسان است. به سادگی ابزار Brush را از پنل Tools پیدا کرده و انتخاب کنید ، سپس روی پنجره سند کلیک کرده و بکشید تا رنگ شود. همچنین می توانید کلید B را از صفحه کلید خود فشار دهید تا ابزار قلم مو در هر زمان انتخاب شود.

برای انتخاب رنگ قلم مو متفاوت ، بر روی بالاترین رنگ در Color Picker Tool (که به عنوان Foreground Color شناخته می شود) کلیک کنید ، سپس رنگ مورد نظر را از کادر گفتگو انتخاب کنید.

دانلود براش رایگان 

همچنین می توانید تنظیمات مختلف ابزار Brush را از صفحه کنترل نزدیک بالای صفحه تنظیم کنید.

برخی از تنظیماتی که می توانید در اینجا تنظیم کنید شامل موارد زیر است:

  Brush Size.1 : اگر می خواهید قلم مو را بزرگتر یا کوچکتر کنید ، روی پیکان کشویی  : B

2. rush Picker: در صفحه کنترل کلیک کنید ، سپس لغزنده Size را تنظیم کنید. همچنین می توانید کلیدهای براکت [ ] را فشار دهید تا در هر زمان به سرعت اندازه برس کم یا زیاد شود.

3. سختی: اگر می خواهید لبه های برس را سخت یا نرم کنید ، می توانید سختی را از همان فهرست کشویی تنظیم کنید. یک برس سخت تر دارای لبه های واضح و مشخص است ، در حالی که یک برس نرم تر دارای لبه های مات و نامشخص است. برای اکثر مواقع ، توصیه می کنیم سختی را روی 50٪ یا کمتر تنظیم کنید زیرا این امر کمک می کند تا ضربه های قلم موی فرد کمتر مشخص شود

4. نکته قلم مو: اگر می خواهید جلوه ای منحصر به فرد ایجاد کنید ، نکات مختلفی برای قلم مو وجود دارد که می توانید در همان منوی کشویی انتخاب کنید. برخی از اینها برای تقلید از ابزارهای نقاشی در زندگی واقعی مانند قلم و نشانگر طراحی شده اند ، در حالی که بعضی دیگر ساده ترند.

5.: Opacity  به طور پیش فرض میزان تیرگی برس شما روی 100٪ تنظیم شده است ، به این معنی که برس از بیشترین شدت استفاده خواهد کرد. با این حال ، می توانید میزان تیرگی برس خود را کاهش دهید تا شدت آن کمتر شود.

ابزارهای دیگری که از تنظیمات قلم مو استفاده می کنند

همانطور که در بالا ذکر کردیم ، بسیاری از ابزارهای دیگر نیز به روشی مشابه کار می کنند. به عنوان مثال ، اگر ابزار پاک کن را انتخاب کنید ، می توانید روی پنجره سند کلیک کرده و بکشید تا قسمتهایی از لایه انتخاب شده پاک شود. با تغییر اندازه ، سختی ، تیرگی و موارد دیگر از صفحه کنترل می توانید ابزار پاک کن را تنظیم کنید

مطالعه بیشتر